Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Viac informácii. OK
Tip na darček
Zľavy
Bazár
Galéria
Fotogaléria3D fotogalériaVideogaléria
Blog
Rady a tipy
Veľkoobchod
Quatro - jednoduchý nákup na splátky

Sme hrdým držiteľom certifikátu kvality ISO9001

Stroj na siatie ELIET GZC 1000 HST

Stroj na siatie ELIET GZC 1000 HST - MA 016 011 208 Stroj na siatie ELIET GZC 1000 HST
Kategória: Sejacie a dosievacie stroje
Cena: 11279.00 s DPH
Kód produktu: MA 016 011 208
EAN: MA 016 011 208
Dostupnosť: dostupný
Záručná doba: 2 roky(ov)
Hodnotenie:
ks:
Stroj na siatie ELIET GZC 1000 HST - MA 016 011 208 Stroj na siatie ELIET GZC 1000 HST Stroj na siatie ELIET GZC 1000 HST - MA 016 011 208 Stroj na siatie ELIET GZC 1000 HST Stroj na siatie ELIET GZC 1000 HST - MA 016 011 208 Stroj na siatie ELIET GZC 1000 HST
0 0
Parametre produktu
Videá

Tvorivosť záhradného architekta väčšinou končia na nákladoch spojených s návrhom. Vhodnými strojmi, ktoré ponúkajú veľký počet rôznych aplikačných možností a podávajú veľký výkon, nemusí byť odvážny návrh vždy drahý.

ELIET GZC 1000 HST je kombinovaný sejací stroj, ktorý má pre výsev trávy veľa predností, aby boli komplikované plochy trávnika čo najrýchlejšie a s vysokou kvalitou vysiaty. 

S kombinovaným sejacím strojom ELIET GZC 1000 HST zvládnete všetky práce pre osievanie naraz:

1. Rozmliaždenie

Valce na rozmliaždenie tvoria väčšiu časť hmotnosti tohto stroja. Pri zakladaní osevnej plochy tieto valce rozdrobujú hrubo opracovanú zeminu a vyrovnávajú jej povrch.

2. Siatie

Vibračné brány kombinovaného sejacieho stroja tvorí dvojitý rad klincov, ktoré sa pohybujú smerom do strán. Tieto klince sú za pásom výseve osiva zo zásobníka, takže osivo je pri siatí vpravované priamo do zeminy. Vibračné brány sú hĺbkovo nastaviteľné pákou v mieste obsluhy. Touto reguláciou nastavenia hĺbky si podľa priania porovnáte povrch. Vibračné brány rozrušia štruktúru hornej vrstvy, rozdelí zeminu rovnomerne po celej pracovnej ploche a odstráni nerovnosti povrchu.

3. Zapravenie osiva do zeminy

Vibračnými bránami sa trávne osivo vrstvou zeminy prekryje a je chránené pred pôsobením vetra alebo pred vtáctvom. Zadný utužovací valec jemne pritlačí zeminu na zasiatej osivo. Zemina zostáva dostatočne prekyprená, aby rýchlo absorbovala vlhkosť, čo je ideálne pre naklíčenie.

Hydrostatický pojazd

Ovládanie pojazdu stroja je intuitívne a pohodlné. Pojazd je riešený dvoma hydrostatickými prevodovkami pre obe polovice predného deleného valca. Každá z nich má samostatné čerpadlo a hydromotor. To umožňuje obidva HMT ovládať aj samostatne. Pre spojité nastavenie rýchlosti jazdy (aj spätný chod) slúži páka uprostred pohyblivých riadidiel, ktoré sú tiež spriahnuté s ovládaním hydročerpadiel. Vyosenie (tlak) na riadidlá vyvolá zmenu v trakcii medzi ľavým a pravým valcom a zatáča tým razantnejšie, čím je táto sila väčšia. Veľmi precízna manévrovateľnosť umožňuje prácu na malých plochách.

Veľký zásobník osiva

Objem zásobníka je 93 l. Výsevok možné nastaviť na 5-100 g / m2. Štrbinový aplikátor v nádobe na osivo zaisťuje rovnomerný výsev. Nádoba má rovnakú šírku výsevu ako vibračné brány. Pretože sa sejacie štrbiny nachádzajú medzi vibračnými bránami, je osivo vysievané lineárne cez celú pracovnú šírku. Týmto spôsobom nevznikajú pri sejbe žiadne nepravidelné riadky.

Práca bez nádoby na osivo

Kombinovaný sejací stroj ELIET GZC 1000 HST možné používať s nádobou na osivo alebo tiež bez nej. Ak nemusíte ihneď vysievať, nádobu na osivo jednoducho odoberte. Zvyšné trávne osivo môžete takto pohodlne vyprázdniť. Keď stroj používate bez nádoby na osivo, môžete pozorovať výsledok vykonanej práce. Môžete tak pri rovnaní zeminy vždy kontrolovať, či je dobre zredukovaná a utužená. Kombinovaný sejací stroj možno takto pružne nastaviť, aby stav terénu už nemal žiadny podstatný vplyv na kvalitu nového trávnika.

Nastavenie výsevku

Sejací stroj umožňuje výsevok 5-100 g / m2. Takto veľké rozpätie je potrebné s ohľadom na rôzne zloženie trávnych zmesí. Výsevok sa nastavuje v 36-tich krokoch. Pre presné nastavenie výsevku možno pod aplikátor zavesiť nádobu pre nastavenie.

Spojka

Odporúčame pred prácou so strojom odstrániť kamene a iné nežiaduce predmety. Napriek tomu môže dôjsť k vzpriečeniu týchto predmetov napríklad medzi vibračné brány a zadný valec. Poškodenie pohonného ústrojenstva je ochránené klznou spojkou.

Široké utužovacie valce

ELIET GZC 1000 HST je vybavený tromi utužovacími valcami určenými na rozmelenie zeminy. Stroj disponuje vhodným rozložením hmotnosti a zemina je pritláčaná rovnomerne. Nevznikajú tak stopy medzi dvoma po sebe nasledujúcimi pracovnými postupmi. Valce majú otvorený profil, preto je zemina jemne pritláčaná a zostáva dostatočne prekyprená, aby voda a živiny mohli dobre vsakovať. Zabraňuje sa tiež erózii, vyskytujúcej sa pri prudkom daždi.

Robustná konštrukcia

Pre správnu trakciu, funkciu a stuženie podložia je nevyhnutné, aby sejací stroj mal špecifickú hmotnosť. Nie je to len samoúčelné zvyšovanie masy materiálu a robustné pracovné časti prispievajú k prevádzkovej spoľahlivosti stroja.

Stranové nastavenie riadidiel

Aby ste dosiahli perfektný výsledok, bez zanechania šľapají, prináša tento vynikajúci jednoduchú funkciu - bočné nastaviteľné riadidlá o 20° na obe strany. Umožňuje to obsluhe kráčať mimo stopy stroja stále využívať intuitívne funkciu ovládania. Pokiaľ chcete vybrať zásobník osiva, možno otočiť riadidlá o 90° vľavo.

Nastavenie hĺbky vibračných brán

Jedným z najdôležitejších ovládacích prvkov obsluhy stroja je páka nastavenie hĺbky vibračných brán. Aby sa zemina dôkladne prekyprila a osevná plocha pripravila s potrebnou rýchlosťou, mali by ste stále s nastavením hĺbky vibračných brán experimentovať. Aby sa umožnilo rýchle prepínanie medzi 6 hĺbkovými polohami, je ovládacia páka umiestnená v dosahu obsluhy.

Zdvíhací hák

Pre bezpečný transport sú na stroji 4 kotevné miesta a oko v hornej časti. Tieto body je možné použiť aj pre prípad istenia pri práci v prudkých svahoch (až 100%).

Vibračné brány

Vibračné brány tvoria dva kmitavé hrebene, ktoré prenikajú až 7 cm pod úroveň pojazdových valcov, ktoré majú niekoľko funkcií - porovnanie terénu, prekyprenie vrchnej vrstvy pôdy, zapracovanie osiva do pôdy. Pre bezpečný prevoz z pracoviska a na pracovisko možno kmitavý pohyb brán vypnúť.

Intuitívne riadenie

Riadidlá GZC 1000 HST sú stranovo pohyblivé. Tým je dané aj zníženie prenosu vibrácií k rukám obsluhy. Zatlačenie riadidiel do strán prevádza jednoduchý mechanizmus na ovládanie čerpadiel, umožňuje teda reakciu riadenia, akoby stroj vážil 10-krát menej.

Motor, výkon Honda GX 270, 9.0 HP
Prevodovka               Hydrostatická
Pracovný záber 100 cm
Prevedenie brán - počet klincov Herebeňové vibračné brány - 10 a 11
Frekvencia kmitov vibračných brán 700 / 1100 za min.
Pracovná hĺbka 0 - 70 mm
Zásobník osiva - objem nádoby 93 l
Priechodnosť osiva - nastavenie výsevu 0 - 100 g/m2
Hmotnosť 415 kg
Rozmery stroja 1990 x 1140 x 1140 mm

Stroj na siatie ELIET GZC 1000 HST

Pridajte svoje hodnotenie

Ohodnoťte produkt

Pridajte svoj komentár k produktu

Spýtať sa na produkt / Mám záujem o predvedenie stroja

meno, priezvisko

e-mail

tel. číslo (mobil)

koľko je sedem krát 2? (overenie)

otázka